Aloe vera - Aloe pravá

Mocná rostlina s léčivými účinky

Doplňte křemík přírodní cestou

Křemík je minerál, který se v našem těle vyskytuje v podobě kyseliny křemičité. Nachází se zejména v našich kostech, plicích, v průdušnici nebo aortě. Pokud na sobě pozorujete jeho nedostatek, je nejvyšší čas se rozhodnout pro doplnění. Křemík můžete doplnit buď vhodnými potravinami, nebo tzv. křemelinou, což je přírodní zdroj křemíku, který k získání využívá sladkovodní ložiska.

Nedostatek křemíku v organismu

Křemík má důležitou roli v našem organismu a jeho nedostatek se může projevit na mnoha úrovních, že vy sami ho pravděpodobně ani nepoznáte. Níže uvádíme důvody, pro které se vyplatí křemík nebo zmíněnou křemelinu užívat.

Dostatečné množství křemíku působí jako prevence před vznikem srdečních chorob, chrání před alergiemi, pozitivně ovlivňuje vývoj kostí a chrupavek zejména u malých dětí, brání vzniku modřin, zvyšuje elasticitu pokožky a zamezuje tvorbě vrásek. Křemík také napomáhá absorbovat potřebný vápník a posiluje mineralizaci kostí, tlumí škodlivé vlivy hliníku a chrání před nepříjemnou Alzheimerovou chorobou. Zabraňuje lámavosti cév a zvyšuje jejich pružnost. Nedostatek křemíku může výrazně snížit kvalitu vašeho života, proto pokud se domníváte, že vám tento minerál v těle chybí, neváhejte a zajděte si k lékaři na krevní vesty.

Zdroje křemíku

Pokud nechcete užívat křemík ve formě doplňku, můžete vyzkoušet i některé potraviny, které by jej měly obsahovat v dostatečném množství. Doporučená denní dávka je 20 až 40 mg. Starší lidé a sportovci ale mohou jeho příjem i zvýšit. Nejvíce křemíku obsahuje česnek, cibule, pórek, paprika, petržel, okurka, špenát, meloun, rybíz, oves a ovesné vločky, pšenice nebo žito. Pokud víte, že křemík nezvládnete doplnit přírodní cestou, doporučujeme vám užívání křemeliny, která patří v přírodní formě mezi nejčistší potravinové doplňky.

VYHLEDÁVÁNÍ

Aloe vera - doporučujeme

Aloe Vera 100% gel s dužinou z aloe vera, 1l

aloe vera gel s dužinou

Přejít do e-shopu