Aloe vera - Aloe pravá

Mocná rostlina s léčivými účinky

Aloe vera nápoj - šťáva, džus i čaj

Výroba nápoje z aloevera

V obchodech se zdravou výživou se můžete setkat s několika typy nápojů aloe vera. Rostlinu aloevera tak běžně zakoupíte ve formě gelu, šťávy, džusu nebo čaje. Nejlepších pozitivních účinků je dosahováno vnitřním užíváním tohoto přírodního zázraku. Aloe vera nápoj se lisuje z listů rostliny, může být s obsahem dužiny nebo bez ní - ten má řidší a hladší konzistenci. Aloe vera nápoj nejčastěji zakoupíte ve formě 100% neředěného extraktu.

Aloe vera šťáva

aloe vera nápojAloe vera šťáva se získává z vnitřních listů aloe vera. Způsob lisování šťávy je velmi důležitý. Pro uchování všech cenných látek je potřeba volit šetrné technologie a šťávu ideálně stabilizovat pouze pasterizací. Neměla by tedy obsahovat žádné umělé stabilizátory, konzervanty ani přidaná sladidla. Šťáva je přírodní produkt z aloe vera, který je vhodný nejen pro vnitřní použití jako nápoj, ale také jako bylinné tonikum v péči o pleť. Používání šťávy aloe vera je možné i lokálně, napířklad na popáleniny, odřeniny nebo akné.

Aloe vera džus a čaj

Druž v porovnání se šťávou je nápoj z aloe vera, který už většinou obsahuje dužinu. Jeho účinky na náš organismus jsou však srovnatelné. Džus tvoří především sacharidy, má vysoký obsah vitamínu C a vápníku. Můžete si tedy vybrat takový aloevera nápoj, který bude plně vyhovovat vašim chuťovým pohárkům. Konzumujte ho ideálně nalačno a po otevření nechte v ledničce. Jelikož neobsahuje konzervanty, snadno by se vám v teple zkazil.

Zajímavostí je také čaj z aloe vera. V případě čajů je aloe často kombinováno s jinými bylinkami, které posilují jeho účinky. Běžně aloe doplňuje květ lípy, citrón, pomeranč, grep nebo třeba ostružina. Čaj je vhodný na pravidelné i občasné pití. Výborně chutná horký i ledově vychlazený.

Jako nápoj můžete vyzkoušet také aloe vera drinking gel s obsahem dužiny a spostou vitamínů.

Vyzkoušejte blahodárné účinky aloe vera ve formě BIO šťávy

Aloe Vera 100% - BIO šťáva 1l
Přejít do e-shopu

VYHLEDÁVÁNÍ

Aloe vera - doporučujeme

Aloe Vera 100% gel s dužinou z aloe vera, 1l

aloe vera gel s dužinou

Přejít do e-shopu

Aloe Vera 100% BIO šťáva, 1l

Aloe Vera 100% BIO šťáva

Přejít do e-shopu

Zubní pasta z aloevera

Aloe Fresh Toothpaste

Přejít do e-shopu