Aloe vera - Aloe pravá

Mocná rostlina s léčivými účinky

Aloe vera gel - výroba a pozitivní dopady na zdraví

Jak se získává aloevera gel

Gel aloe vera se vyrábí z tlustých dužinatých listů rostliny. Rozlišují se dva základní způsoby, kterými můžeme získat z aloe cenné látky. První je pouhé vymačkání listů, ze kterých teče průsvitná šťáva gelové konzistence. Druhý způsob představuje rozmačkání celé dužiny. V domácím použití stačí odstranit slupku a dužinu rozmixovat pomocí ručního nebo stolního mixéru na hustou hmotu. Takový gel z aloe vera je vhodný především pro vnější aplikaci, například na popáleniny, odřeniny, afty nebo opary.

Aloe vera drinking gel pro vnitřní užívání

Hlavní výhodou koupeného gelu z aloe vera je možnost rozmanitého používání. Můžete ho pořídit jako univerzální - pouze pro vnější použití, i výhradně pro konzumaci (aloe vera drinking gel). Aloevera gel seženete ve většině obchodů se zdravou výživou a také v mnoha lékárnách. Pro jeho výrobu by měla být použita pouze čistá dužina bez slupky, s minimem konzervantů. Můžete zakoupit hladké gely i ty, které obsahují kousky dužiny.

Jaké pozitivní účinky má aloe vera gel

aloe vera gelPokud tedy nemáte rostlinu aloe vera doma, nevěříte svým schopnostem nebo chcete užívat gel aloe vera vnitřně, s pořízením neváhejte. Jak se užívá a na co vše je dobrý?

Aloe vera gel charakterizují 4 skupiny léčebného působení na náš organismus. V první řadě jsou v něm obsaženy látky protizánětlivé a normalizující hladinu cukru v krvi, dále antioxidanty, které chrání před volnými radikály, antipatogenní neboli antibakteriální látky a v neposlední řadě rovněž látky, které posilují imunitní systém.

Užívání aloevera gelu tak můžeme doporučit každému, kdo trpí artritidou, kolotidou, častým pálením žáhy, cukrovkou, srdečními chorobami, zažívacími a střevními obtížemi či chronickým únavovým syndromem.

Způsob dávkování aloe vera gelu

Dávkování aloe vera gelu většinou závisí na výrobci. Jelikož se jedná o přírodní produkt, nehrozí žádné vedlejší účinky na vaše zdraví. Obvykle se doporučuje 3 až 5 polévkových lžic ve 2 až 3 porcích denně. Také záleží na problémech, které vám aloe vera pomáhá řešit. Jestliže se jedná spíše o chronické a dlouhotrvající potíže, můžete se držet nižší pravidelné dávky. V případně akutních obtíží (například se zažíváním nebo s virózou), zkuste užívat gel intenzivněji. Aloe vera drinking gel se dá se konzumovat jako ředěný vodou nebo neředěný. Možné si ho také přisladit, například medem nebo javorovým sirupem. Vše závisí jen na vašich preferencích. Z altenrativní produktů můžete vyzkoušet například aloevera nápoj.

VYHLEDÁVÁNÍ

Aloe vera - doporučujeme

Aloe Vera 100% gel s dužinou z aloe vera, 1l

aloe vera gel s dužinou

Přejít do e-shopu

Aloe Vera 100% BIO šťáva, 1l

Aloe Vera 100% BIO šťáva

Přejít do e-shopu

Zubní pasta z aloevera

Aloe Fresh Toothpaste

Přejít do e-shopu